Огласна табла за студентe

          Web портал за студенте омогућава студентима приступ Факултетском информационом систему (FIS). Главна намјена портала је пребацивање у Интернет окружење свих административних послова које студент иначе обавља преко шалтера у Студентској служби.

          Портал обједињује функционалности потребне за обављање наставних и административних обавеза на основним, мастер и докторским студијама, и пружа неопходне информације студентима, што обухвата:

  • Преглед испита студента
  • Преглед предстојећих испитних рокова и испита
  • Пријава и преглед пријављених испита
  • Пријава на списак и преглед спискова (лабораторијске вјежбе, колоквијуми, екскурзије)
  • Преглед урађених обавеза
  • Преглед уписа
  • Избор изборних предмета
  • Избор профила
  • Преглед оцјена, неположених испита и ECTS бодова
  • Преглед података о дипломском раду
  • Распоред часова (за корисника, по профилима, салама, професорима, студентима, предметима)
  • Студентска анкета о професорима
  • Преглед матичних података и промјена лозинке
  • Могућност преузимања фајлова
  • Разна обавјештења за студенте – за све студенте, за групу студената или појединачно

          Портал се ослања на Факултетски информациони систем, као централизован систем за евиденцију података о роковима, испитима, оцјенама и сл.
          Сва комуникација између студента и сервера обавља се преко HTTPS (HTTP Secure) протокола чиме се постиже криптовање података и онемогућава прислушкивања и пресретања осјетљивих информација. Цјелокупан систем је конципиран имајући на уму сигурност података, и за четири године рада није постојао ниједан сигурносни проблем.

Објаве

I Циклус студија

Планови и програм наставе Биљна производња за I  циклус студија (зимски семестар  школске 2024-2025. године)


Планове  и програме наставе  за појединачне семестре можете наћи на страници Биљна производња:  Детаљније
Планове наставе за први циклус студија  студијског програма Аграрна економија и рурални развој (зимски  семестар  школске 2024-2025. године).

Планове наставе  за појединачне семестре можете наћи на страници Аграрна економија и рурални развој.
Детаљније
Планове наставе за студијски програм Анимална проивзодња првог циклуса студија  за зимски семестар школске 2024 -2025. године.

Планове наставе  за појединачне семестре можете наћи на страници Анимална производња:Детаљније 


Распоред предавања/часова за први и други циклус студија

Распоред часова - online претрага Посјети

Листа завршних радова 1. циклуса студија (Биљна производња) за школску 2024/2025. годину.

Листа завршних радова 1. циклуса студија (Анимална производња) за школску 2024/2025. годину.

Листа завршних радова 1. циклуса студија (Аграрна економија и рурални развој) за школску 2024/2025. годину.

II Циклус студија

Распоред предавања за други циклус студија за зимски семестар школске 2024/2025- године.

Распоред часова за зимски семестар прве године студија Комбинованог студија Генетички ресурси, школске 2024-2025. године

Планови и програми наставе  II  циклуса студија за Анималну производњу, зимски семестар школске  2024-2025. године :
Планови и програми наставе за студијски програм  Аграрна економија  2. цииклуса студија зимски семестар  2024-2025.  године:
Тренутно су недоступни
Планове и програме наставе за Студијски програм Биљне науке 2. циклуса студија , зимски семестар школске 2024-2025. године:

Листа тема завршних радова Биљне науке (2. циклус) за школску 2024/2025. годину

Листа тема завршних радова Анималне науке (2. циклус) за школску 2024/2025. годину

Листа тема завршних радова Аграрна економија и рурални развој (2. циклус) за школску 2024/2025. годину

III Циклус студија

Распоред часова за зимске семестре трећег циклуса студија школске 2023-2024. године

План и програм наставе за љетњи  семестар III циклуса студија школске 2023-2024. године.

Прелиминарна ранг листа кандидата за упис у 1. годину III циклуса студија студијског програма Пољопривредне науке - кандидати који испуњавају услове за упис,

 

StES

StES – 15. научно-стручни скуп „Студенти у сусрет науци“ са међународним учешћем. Право учешћа имају студенти I, II и III циклуса студија и млади истраживачи до 30 година.

"Милан Јелић"

На конкурсe Министарства за научнотехнолошки развој, високо образовање и информационо друштво Републике Српске, Фонда „Др Милан Јелић“ …

CPTT

Центар за предузетништво и трансфер технологија (CPTT) је настао трансформацијом Универзитетског предузетничког центра који је основан 2009. године… 

уРЦ

Универзитетски рачунарски центра је основан 1991. године у склопу Ректората Универзитета у Бањој Луци. УРЦ је основан како би се чланицама Универзитета обезбијели компјутерски сервиси. Усљед ратних дешавања активности УРЦ-а су биле успорене.

УНИБЛ

Универзитет у Бањој Луци водећа је високошколска научно-образовна институција у Републици Српској и други по величини универзитет у Босни и Херцеговини. Основан је 7. новембра 1975. године, а његовом оснивању претходило…

 

СЦ

ЈУ Студентски центар „Никола Тесла“ пружа услуге смјештаја и исхране студентима. Смјештајне капацитете ЈУ Студентски центар „Никола Тесла“ чине четири павиљона који се налазе на двије локације. Поред основне дјелатности, Студентски центар нуди…

Аграрна економија и рурални развој (II циклус)

Наставни процес на другом циклусу студија у оквиру студијског програма Аграрна економија и рурални развој (Мастер студиј) одвија се на два усмјерења и то: Агробизнис и Рурални развој I, који студентима омогућава стицање практичних и теоретских знања из већег броја пољопривредних, економских и друштвених наука. На мастер студију студенти се образују за стручни и научни рад у области економике пољопривреде и руралног развоја. Трајање мастер студија је двије године односно четири семстра. Настсвни план се састоји од 15 предмета, стручног пројекат и завршног (мастер) рада. Завршни рад се вреднује са 20 ECTS бодова, чиме студент остварује 120 ECTS.

Као резулата партиципације, наставног кадра студијског програма Аграна економија и рурални развој, у TEMPUS пројекту под називом “Успостављање савјетодавне мреже за рурални развој у земљама западног Балкана” успостављен је и организован једногодишњи мастер студија (60 ECTS) из руралног развоја (Рурални развој II). Настава на овом усмјерењу мастер студија се изводи по идентичном плану и програму на универзитетима у Бањој Луци, Новом Саду, Тетову и Тирани, а под менторством универзитета у Редингу, Вахенингену, Ослу и Прагу. Завршетком II циклуса академских студија (мастер студиј) на усмјерењу Агробизнис студент стиче звање мастер агробизниса- 300 ECTS, а по окончању усмјерења Рурални развој I или II додјељује му се звање мастер руралног развоја – 300 ECTS.

 

Анималне науке

Студијски програм Анимална производња са студијама другог циклуса на Пољопривредном факултету Универзитета у Бања Луци је основан 2006. године. Разлог оснивања студијског програма другог циклуса Анимална производња јесте стицање специјалистичких знања у појединим ужим научним областима за којима постоји суштинска друштвена потреба.На студијском програму Анимална производња студије су дефинисане по систему 3+2+3. Други циклус студија се одвија у оквиру два усмјерења и то:
Безбједност хране анималног поријекла у ланцу пољопривредне производње и Сточарство.
Настава на другом циклусу студија траје двије године, односно четири семестра. Оптерећење по семестру је 30 ECTS бодова, односно 60 ECTS бодова за академску годину, тако да студент током студирања на другом циклусу студија оствари укупно 120 ECTS бодова, што са првим циклусом чини укупно 300 ECTS. Наставни план чине обавезни и изборни наставни предмети, стручни пројекат и магистарски (завшни рад).
Академски називи који се стичу по завршетку другог циклуса академских студија на усмјерењима Анимална производња су: мастер анималне производња и мастер сточарства. Одбраном мастер рада студенти стичу право да се запосле у звању руководиоца анималне производње на фармама мањег или већег капацитета свих животињских врста у приватном и државном сектору, или стечено знање могу примјенити и у научним, стручним и државним институцијама, којима је примарно, односно секундарно истраживање анимална производња.