Међународни научни симпозијум пољопривредних наука

Савјетовање инжењера пољопривреде Републике Српске – АгроРеС 2023

          АгроРеС 2024 ће се одржати  у граду Требињу (Република Српска, Босна и Херцеговина) од 27. до 30. маја 2024. године.
       Слање сажетака врши се електронским путем уношењем података о ауторима и текста сажетка на wеб страници Симпозијума. Сажетак треба да садржи: наслов, имена аутора, назив и адресе институција аутора и е-маил контакт аутора, текст сажетка и кључне ријечи. Текст сажетка треба да садржи: циљ истраживања, методе, резултате и закључак. Сажетак треба да садржи максимално 250 ријечи и пише се на енглеском језику.
       Слање радова врши се електронским путем отпремања текста рада на web страници Симпозијума. Рад треба да садржи: наслов, имена аутора, назив и адресе институција аутора и е-маил контакт аутора, текст сажетка, кључне ријечи и текст рада написан према IMRAD приступу (увод, материјал и метод, резултате истраживања и дискусију), закључак, преглед литературе и евенутално прилоге. Структура текста прегледног рада може да одустпа од претходне шеме. Рад пријављен за објављивање у зборнику радова или у часопису „Агрознање“ треба бити написан према упутству тог часописа за писање радова.   

 
 

 

 

   Радове обавезно писати на енглеском језику.
Сажеци или радови ће бити рецензирани, а контакт аутор ће о прихватању сажетка или рада или о потреби њихове корекције  бити обавијештен електронском поштом.
   Детаљније информације можете добити на званичној страници АгроРеС (кликните овдје). Пријаву сажетака и научних радова можете извршити на истој страници:    Пријава сежетака.    

   

Пријава сажетака истиче – види бројач испод:

Обавјештење: Пољопривредни факултет Универзитета у Бањој Луци, заједно са суорганизаторима организује XIII Међународни симпозијум о пољопривредним наукама АгроРеС 2024, који се ове године одржава у Требињу 27-30. маја 2024. године. 

Рок за достављање сажетака и комплетних радова је  01.03.2024. године. Више информација можете наћи на сајту симпозијума https://agrores.agro.unibl.org/en/.

Уколико имате било каквих проблема приликом попуњавања формулара за достављање сажетака и радова, молимо Вас обратите нам се на емаил symposium@agro.unibl.org

 
 

 

 

Прво обавјештење за пријаву радова  на међународном симпозијуму  АгроРеС 2024 који ће се одржати Требињу у периоду 27-30.05.2024. године, можете преузети на лнику испод.

Друго обајвештење –  крајњи рок за слање радова је 01.03.2024. године.

Међународни симпозијум АгроРеС 2024, почиње за:

Аграрна економија и рурални развој (II циклус)

Наставни процес на другом циклусу студија у оквиру студијског програма Аграрна економија и рурални развој (Мастер студиј) одвија се на два усмјерења и то: Агробизнис и Рурални развој I, који студентима омогућава стицање практичних и теоретских знања из већег броја пољопривредних, економских и друштвених наука. На мастер студију студенти се образују за стручни и научни рад у области економике пољопривреде и руралног развоја. Трајање мастер студија је двије године односно четири семстра. Настсвни план се састоји од 15 предмета, стручног пројекат и завршног (мастер) рада. Завршни рад се вреднује са 20 ECTS бодова, чиме студент остварује 120 ECTS.

Као резулата партиципације, наставног кадра студијског програма Аграна економија и рурални развој, у TEMPUS пројекту под називом “Успостављање савјетодавне мреже за рурални развој у земљама западног Балкана” успостављен је и организован једногодишњи мастер студија (60 ECTS) из руралног развоја (Рурални развој II). Настава на овом усмјерењу мастер студија се изводи по идентичном плану и програму на универзитетима у Бањој Луци, Новом Саду, Тетову и Тирани, а под менторством универзитета у Редингу, Вахенингену, Ослу и Прагу. Завршетком II циклуса академских студија (мастер студиј) на усмјерењу Агробизнис студент стиче звање мастер агробизниса- 300 ECTS, а по окончању усмјерења Рурални развој I или II додјељује му се звање мастер руралног развоја – 300 ECTS.

 

Анималне науке

Студијски програм Анимална производња са студијама другог циклуса на Пољопривредном факултету Универзитета у Бања Луци је основан 2006. године. Разлог оснивања студијског програма другог циклуса Анимална производња јесте стицање специјалистичких знања у појединим ужим научним областима за којима постоји суштинска друштвена потреба.На студијском програму Анимална производња студије су дефинисане по систему 3+2+3. Други циклус студија се одвија у оквиру два усмјерења и то:
Безбједност хране анималног поријекла у ланцу пољопривредне производње и Сточарство.
Настава на другом циклусу студија траје двије године, односно четири семестра. Оптерећење по семестру је 30 ECTS бодова, односно 60 ECTS бодова за академску годину, тако да студент током студирања на другом циклусу студија оствари укупно 120 ECTS бодова, што са првим циклусом чини укупно 300 ECTS. Наставни план чине обавезни и изборни наставни предмети, стручни пројекат и магистарски (завшни рад).
Академски називи који се стичу по завршетку другог циклуса академских студија на усмјерењима Анимална производња су: мастер анималне производња и мастер сточарства. Одбраном мастер рада студенти стичу право да се запосле у звању руководиоца анималне производње на фармама мањег или већег капацитета свих животињских врста у приватном и државном сектору, или стечено знање могу примјенити и у научним, стручним и државним институцијама, којима је примарно, односно секундарно истраживање анимална производња.